Завод будівельних виробів-1.
У нас Ви можете купити
кращий бетон в Києві

 

 

 

 

 

 

 

Інформація про продукцію

Марка та клас бетону

Буква - (М) в назві бетону означає марку. Цифри, які вказуються разом з буквою (М-коду), дозволяють дізнатися про кількісний вміст цементу в готовій бетонній суміші. Таким чином, вважається, що в бетонах марки 100, 150, 200 міститься менша кількість цементу, чим, наприклад, в бетоні марки 400, 500. Найпопулярнішими є бетони з середніми показниками цементної терпкої речовини – бетони марки 300, 350, 400.

Клас бетонної суміші означає міцність бетону на стискування. Чим більше цементу в розчині, тим вище міцність. Міцність на стискування перевіряється в лабораторних умовах. З бетону, що поставляється, виготовляється бетонний кубик, який має бути витриманий протягом 28 днів. Саме за цей термін бетон набуває своєї міцності. Виготовити такий кубик можна самостійно, а після закінчення даного періоду часу відвезти до нас в лабораторію, де зразок буде схильний до випробування на пресувальній установці. Якщо зразок вже перевіряється в лабораторних умовах, то беруться проміжні проби після 3, 7, 14 діб, які також дозволяють зробити висновок про якість даного бетону. Класи бетону бувають наступних видів: B 7.5, B 10, B 12.5, B 15, B 20, B 22.5, B 25, B 30, B 35, B 40 і так далі Марка бетону і клас по міцності на стискання співвідносяться один з одним і представляють наступні значення: В7,5/М100; В10/М150; В15/М200; В20/М250; В22,5/М300; В25/М350; В30/М400; В35/М450; В40/М550 і так далі

Бетон, як правило, розрізняють по типах і характеристиках:

Міцність на тиск: данний показник відбивається в класі бетону, а саме в букві B, наприклад, бетон класу В30 означає, що випробовуваний зразок такого вигляду бетону, витримає нагрузку в 30 МПа, з 95% вірогідністю. Проте у кожного класу бетону свій коефіцієнт, вживаний для розрахунку міцності бетону, який можна поглянути в СНіП.

Одним з головних чинників, що впливають на міцність бетону, є кількість вмісткості води. І всім, хто має близьке відношення до виробництва бетонних робіт, відомо, що персонал будівництва завжди прагне збільшити кількість води  для того, щоб полегшити роботу по укладанню бетонної суміші. Цей звичний прийом може бути оправдовуваним для тієї частини робітників-будівельників, які найчастіше не мають достатньої кількості знань відносно шкідливих наслідків надлишку води. Тому кількість її необхідно контролювати.

Осадка конусу. Вже відвіку намагалися оцінити цю властивість бетону якою-небудь експериментальною кількісною характеристикою, і для здійснення цього було запропоновано багато різних методів. Класичним залишається метод Абрамса. При випробуванні по цьому методу зразок формують у вигляді усіченого конуса, а потім вимірюють осідання, яке отримує конус після зняття з нього форми. Величина осідання залежить, мабуть, від в'язкості матеріалу і внутрішнього тертя. Виявляється, вона або як пластична деформація, або як відлипання чи обвалення верхніх частин зразка, при чому цей процес може виявитися в одній і тій же бетонній суміші при різних нормах вмісту води. Ця обставина свідчить про недостатність одного лише визначення осідання  і вказує на необхідність доповнення його спостереженням над виглядом конуса, що осів. Крім того, метод конуса Абрамса, очевидно, непридатний для вивчення жорстких бетонних сумішей.

Іншим класичним методом оцінки легковкладання бетону є випробування його на вібростолі. Усічений конус, декілька більший, ніж вживаний по першому методу, звільняється з форми, встановленої на вібростолі, і йому повідомляється певна кількість струшувань; після цього в конусі, що розплився, вимірюється збільшення діаметру. Це розпливання, як і у попередньому випадку, може бути результатом або пластичної деформації, або роз'єднання часток в поперечному напрямі. Додаткове обстеження зовнішнього вигляду конуса буде необхідне і в цьому випадку.

Морозостійкість бетону Бетон, так само, як і інший будівельний матеріал, має свої позначення. Наприклад, за кількість розморожувань і, навпаки, заморожувань, відповідає латинська буква F. Причому її значення може знаходитися в межах 25—1000. Таким чином, коли на тарі ми бачимо таке позначення, нам відразу ж стає зрозуміло, які закладені характеристики по міцності. До чого можна прийти, знайомлячись з цим параметром? Звичайно ж, в першу чергу можна зробити висновок про те, якій кількості разів бетонний виріб може піддаватися заморожуванню-розморожуванню та назад, характеризуючи його по вологонасищеності.

Тому для підвищення важливої характеристики – морозостійкості бетону, заводи підмішують такі добавки як повітровтягуючі або інші. Хоча в деяких випадках подібною добавкою знижують міцність. Отже, можна зробити висновок, що добитися ідеального матеріалу просто не реально. А ось відмінних показників по морозостійкості бетону - можна. Це досягається при використанні гідрофорбного цементу та ін. В основному, бетон проходить перевірку на міцність і витривалість при перепадах з високих на низькі температури і навпаки. Ось тому середню морозостійкість з цифрами 50—200 під буквою F використовують найчастіше при зведенні будівель і споруд.

Водонепроникність бетону – властивість бетону не фільтрувати воду при надлишковому тиску – є основним нормованим показником якості бетону, що зумовлює довговічність залізобетонних конструкцій в агресивних середовищах. Нормується марками бетону по водонепроникності W. За марку по водонепроникності приймається надлишковий тиск води (атм.), який витримують зразки бетону в умовах стандартних випробувань. Для бетонних конструкцій, до яких пред'являються вимоги обмеження проникності або підвищеної щільності і корозійної стійкості, призначають наступні марки по водонепроникності: W2, W4, W6, W8,W10, W12, W14, W16, W18, W20.

Що таке ЗБВ(ЖБИ)? 

Вироби, в яких нерозривно сполучено два матеріали: бетон і металева арматура називаються залізобетонними виробами – (ЗБВ). Бетон і металева арматура мають приблизно один і той же показник температурного лінійного розширення. В процесі експлуатації всіляких ЗБВ, метал і бетон змінюються в лінійних розмірах приблизно однаково, тим самим не руйнуючи один одного. На заводах бетон, що вміщується в металеву форму із заздалегідь встановленим металевим каркасом, набуває необхідних розмірів, а метал додає необхідну міцність виробу. Як відомо, затверділа бетонна суміш дуже добре протистоїть навантаженням на стискування і погано чинить опір вигину. Металева арматура, будучи введена до складу бетонної суміші у вигляді просторового каркасу, значно збільшує здатність ЗБВ витримувати навантаження на вигин.  Залежно від сфери застосування виробів розміри і розташування арматурного каркасу міняються.

Переваги використання ЗБВ

Використання ЗБВ значно зменшує терміни будівництва. Вироби поставляються на будівельні майданчики в готовому вигляді, тим самим зменшуючи терміни монтажу залізобетонних конструкцій. Виробництво ЗБВ налагоджене на спеціалізованих заводах і комбінатах ЗБК. На будівельні майданчики вироби поставляються, попередньо пройшовши заводський контроль ОТК. В порівнянні з монолітним будівництвом немає необхідності здійснювати вхідний контроль бетону і контролювати кількість і якість установки металевого каркасу. Використання багатопустотних ЗБК плит перекриття значно зменшує вагу перекриттів будівель і полегшує навантаження на фундамент в порівнянні з монолітною плитою перекриття.

Плита перекриття залізобетонна попередньо напружена виготовляється по ГОСТу. Плита перекриття виготовляється шириною 1метр,  1,2 метра, 1,5 метра, а довжина плити перекриття в опалубці до 12 метрів. Товщина попередньо напруженої плити перекриття як правило 220 мм. Так як ЗБВ плита перекриття має достатнє армування як і її конструкція, оскільки арматура в плиті «горбом» вгору, після попередньої напруги, допускає тривалу дію як статичну, так і динамічну – це так звана здатність плити перекриття. Стандартними називають плити перекриття, що тримають 800 кг/м2. Спирання і укладання плити, як монтаж плити перекриття попередньо  напруженої, регламентовано в тех. документації в СНіП. Попередньо напружені плити перекриття використовуються як у міському, так і в котеджному будівництві. Випробування за показниками міцності, тріщиностійкості плит, морозостійкості, а також по водонепроникності бетону заносяться в техпаспорт і роблять на заводі ЗБК. Вартість плит перекриття залежить від конструкції плити, конкретно від несущої здатності плити. Дзвоніть, і Вам на професійній мові розкажуть як вибрати плиту перекриття, дадуть загальні поняття про здатність, яку вона несе, монтажі, укладанні конструкції, а також пояснять деякі тонкощі виробництва багатопустотних плит для Вашого об'єкту.

Перетинки залізобетонні  - це прямокутний, армований паралелепіпед, який необхідний для виготовлення  отворів в будівлі. Перетинки підрозділяються на дві головні  групи:

  1. перетинки брускові (позначаються ПБ );
  2. перетинки плиткові (позначаються ПП);

Плиткова залізобетонна перетинка складається начебто з багатьох брусків, тобто ПП - це на кшталт блоку залізобетонних перетинок ПБ. Розрахунок залізобетонної перетинки на навантаження - найважливіший параметр. Від того, яке навантаження буде на залізобетонній перетинці залежать габарити, армування і довжина того, що спирається на кладку перемичок. На термінології будівельників деякі залізобетонні перетинки можуть називатися несучі, тобто з навантаженням 3400-3700 кг/м. Термін цегельні, дверні і віконні перетинки відноситься не до ГОСТу, а лише допомагає відрізняти залізобетонні перетинки по розмірах і навантаженні. Кладка і монтаж ЗБВ перетинок відповідальна робота, тому цю роботу потрібно довірити лише тим людям, які знають пристрій і розрахунок установки ЗБВ. ЗБВ перемички – це ті частини стіни, які перекривають дверний або віконний отвір. В тому випадку, якщо сила тяжіння перекриття передається на стіни безпосередньо над отворами, потрібно застосовувати збірні перетинки, несучі, залізобетонні. Якщо ж такого великого навантаження немає, то для перекриття отвору, ширина якого не перевищує 2-х метрів, застосовують залізобетонні перетинки рядні, несучі або звичайні, цегельні перемички. Проте останні кладуться на розчині підвищеної міцності зі вставленими в них стрижнями з арматури. Це робиться для того, щоб підтримувати нижній ряд цегли. Інколи замість рядових перемичок встановлюють клинчасті, які слугують не лише для перекриття отворів, але і як архітектурний елемент фасаду. Укладаючи дверні або віконні перемички, всі поперечні і подовжні шви прагнуть повністю заповнити розчином, оскільки кладка працює і на стискування, і на вигин. Якщо вертикальні шви заповнити розчином слабо, то перш за все станеться зрушення декількох окремих цеглин, а потім вже і руйнування всієї кладки.

Віконні перемички

Для того, щоб організувати верхню перемичку над дверним або віконним отвором, використовуються традиційні методи. Для цього, в принципі, можуть використовуватися сталеві трикутники, але найчастіше вибирають заводські перемички ПБ, які можуть бути різного розміру, тому завжди можна вибрати відповідний. З іншого боку, існує можливість відлити перетинки безпосередньо на потрібній стіні. У будь-якому випадку, стінні кутові блоки частіше прагнуть не доводити на половину, щоб залишити уступ під опори перетинок. Всю порожнечу блоку, на яку зіпруться бетонні перетинки, заповнюють бетоном. Пристрій перемичок, виготовлених на заводі, слідує лише в тому випадку, якщо їх висота буде не менше 1510 міліметрів. Якщо збільшується ширина отвору і довжина панелей перекриття, то і висота балок також повинна збільшитися. При цьому вірно і наступне твердження: якщо використовується 150-ти міліметровий стінний блок перемичок, висота буде ще більша, а уступ в стіні, призначений під кінці перемичок, має бути декілька глибше.


Залізобетонні сходові марші 

При будівництві сучасних багатоповерхових будівель традиційно використовують залізобетонні сходові рівні і марші, оскільки подібні конструкції мають відносно невисоку вартість і вимагають низьких витрат на експлуатацію. Такі сходові марші рівня і майданчика, хоча і не відрізняються оригінальним дизайном, проте задовольняють основним вимогам, що пред'являються до безпеки і міцності елементів, використовуваних при будівництві житлових багатоповерхових будинків, офісних будівель або підприємств. Так залізобетонні сходові рівні, сходові марші і майданчики відповідають всім вимогам пожежної безпеки, оскільки вони виконуються з незаймистого матеріалу, стійкого до дії високих температур і що мають межу вогнестійкості в 1 годині.  Крім того, сходові марші і сходові майданчики залізобетонні дуже міцні і здатні витримати велике навантаження навіть при інтенсивному щоденному використанні. Це дозволяє застосовувати сходові рівні армування при будівництві внутрішніх і зовнішніх сходових прольотів будівель в районах з будь-яким кліматом і високим рівнем сейсмічної активності. Всі великі сходи будівлі діляться на сходові марші. Їх кількість залежить від числа поверхів в будівлі. Їх формують сходові рівні, які закріплені на несучих балках. Там, де сходові марші з'єднуються при переході на наступний поверх, утворюється сходовий майданчик 1лп, що традиційно має квадратну форму. Щоб сходи будівель служили довго, вони повинні відповідати певним нормам будівництва і експлуатації.

 
Продажа бетона, продажа строительных изделий, здесь Вы можете купить бетон, Киев.
сайт створено компанією веб студия