Завод будівельних виробів-1.
У нас Ви можете купити
кращий бетон в Києві

 

 

 

 

 

 

 

Типи та характеристики бетону

Бетон, як правило, розрізняють по типах і характеристиках:

Міцність на тиск: данний показник відбивається в класі бетону, а саме в букві B, наприклад, бетон класу В30 означає, що випробовуваний зразок такого вигляду бетону, витримає нагрузку в 30 МПа, з 95% вірогідністю. Проте у кожного класу бетону свій коефіцієнт, вживаний для розрахунку міцності бетону, який можна поглянути в СНіП.

Одним з головних чинників, що впливають на міцність бетону, є кількість вмісткості води. І всім, хто має близьке відношення до виробництва бетонних робіт, відомо, що персонал будівництва завжди прагне збільшити кількість води  для того, щоб полегшити роботу по укладанню бетонної суміші. Цей звичний прийом може бути оправдовуваним для тієї частини робітників-будівельників, які найчастіше не мають достатньої кількості знань відносно шкідливих наслідків надлишку води. Тому кількість її необхідно контролювати.

Осадка конусу. Вже відвіку намагалися оцінити цю властивість бетону якою-небудь експериментальною кількісною характеристикою, і для здійснення цього було запропоновано багато різних методів. Класичним залишається метод Абрамса. При випробуванні по цьому методу зразок формують у вигляді усіченого конуса, а потім вимірюють осідання, яке отримує конус після зняття з нього форми. Величина осідання залежить, мабуть, від в'язкості матеріалу і внутрішнього тертя. Виявляється, вона або як пластична деформація, або як відлипання чи обвалення верхніх частин зразка, при чому цей процес може виявитися в одній і тій же бетонній суміші при різних нормах вмісту води. Ця обставина свідчить про недостатність одного лише визначення осідання  і вказує на необхідність доповнення його спостереженням над виглядом конуса, що осів. Крім того, метод конуса Абрамса, очевидно, непридатний для вивчення жорстких бетонних сумішей.

Іншим класичним методом оцінки легковкладання бетону є випробування його на вібростолі. Усічений конус, декілька більший, ніж вживаний по першому методу, звільняється з форми, встановленої на вібростолі, і йому повідомляється певна кількість струшувань; після цього в конусі, що розплився, вимірюється збільшення діаметру. Це розпливання, як і у попередньому випадку, може бути результатом або пластичної деформації, або роз'єднання часток в поперечному напрямі. Додаткове обстеження зовнішнього вигляду конуса буде необхідне і в цьому випадку.

Морозостійкість бетону. Бетон, так само, як і інший будівельний матеріал, має свої позначення. Наприклад, за кількість розморожувань і, навпаки, заморожувань, відповідає латинська буква F. Причому її значення може знаходитися в межах 25—1000. Таким чином, коли на тарі ми бачимо таке позначення, нам відразу ж стає зрозуміло, які закладені характеристики по міцності. До чого можна прийти, знайомлячись з цим параметром? Звичайно ж, в першу чергу можна зробити висновок про те, якій кількості разів бетонний виріб може піддаватися заморожуванню-розморожуванню та назад, характеризуючи його по вологонасищеності.

Тому для підвищення важливої характеристики – морозостійкості бетону, заводи підмішують такі добавки як повітровтягуючі або інші. Хоча в деяких випадках подібною добавкою знижують міцність. Отже, можна зробити висновок, що добитися ідеального матеріалу просто не реально. А ось відмінних показників по морозостійкості бетону - можна. Це досягається при використанні гідрофорбного цементу та ін. В основному, бетон проходить перевірку на міцність і витривалість при перепадах з високих на низькі температури і навпаки. Ось тому середню морозостійкість з цифрами 50—200 під буквою F використовують найчастіше при зведенні будівель і споруд.

Водонепроникність бетону – властивість бетону не фільтрувати воду при надлишковому тиску – є основним нормованим показником якості бетону, що зумовлює довговічність залізобетонних конструкцій в агресивних середовищах. Нормується марками бетону по водонепроникності W. За марку по водонепроникності приймається надлишковий тиск води (атм.), який витримують зразки бетону в умовах стандартних випробувань. Для бетонних конструкцій, до яких пред'являються вимоги обмеження проникності або підвищеної щільності і корозійної стійкості, призначають наступні марки по водонепроникності: W2, W4, W6, W8,W10, W12, W14, W16, W18, W20.

<< Назад

 
Продажа бетона, продажа строительных изделий, здесь Вы можете купить бетон, Киев.
сайт створено компанією веб студия